Alt%20bloggg%20

Altın Yatırımcıları için Yeni Uyarılar

Altın fiyatların yaşanan hareketlilik genel olarak yükseliş trendinde gözlemlenirken yaz aylarının başlaması ile beraber ise düşüş ivmesi de gözlemlenmeye başladı. Gram altının fiyatının haziran ayı başında olan 584 TL fiyatının haziran ortasında 504 TL seviyelerine düşmesi ise özellikle yatırımcıları düşündüren etkiler arasında yer alıyor. Altın yatırımcıları altından kar elde ederek daha yüksek kazançların da altının yükselmesi ile elde edilmesini hedeflemektedir. Aynı şekilde altına yatırım yapmak isteyenlerde altında yaşanan bu düşüşün devamlılığının olup olmayacağı konusunda da meraklı bir bekleyiş içinde. Son zamandalar da yaşanan dolar kurundaki gerilemenin de etkisi ile gözlenen altın kur düşüşü doların sert düşüşü ile daha da artabilir. Altın fiyatları ile ilgili olarak yaşanabilecek olan düşüş ya da yükseliş ile ilgili olarak uzmanlar ise yatırımcıları uyarıyor. Yaşanan altın fiyatlarındaki düşüşün devam etmeyeceğine işaret eden uzmanlar özellikle ilerleyen aylarda altının tekrar bir ivme kazanarak gram altın fiyatının ise 550 TL seviyelerine de ulaşmasını beklemektedir.

Tüm Gözler FED’de!

2020 yılının son zamanlarında altın fiyatları düşüş eğiliminde olup küresel alanda oluşan enflasyon endişeleri sonrasında ise yükseliş eğilimine geçti. Sadece altın değil tüm yatırım enstrümanlarında etkili olan ABD enflasyon verileri beklentinin üzerinde açıklanması ile sadece altın değil tüm yatırımlarında değişimine neden olacak. Enflasyon verileri ise doların patronu olarak da ifade edilen FED politikasının da belirlenmesi açısından son derece önemlidir. Özellikle son yıllardan yaşanan pandemi sonrasından Fed ekonomiyi ve de piyasaları desteklemek maksadı ile para politikasında duruşunu gevşek tutmayı sürdürdü. Enflasyon rakamlarında gerçekleşen yükseliş ABD ekonomisini de olumsuz etkiliyor. Rakamların bu düzeyde devam etmesi ile beraber FED varlık alımlarını azaltma ile ilgili bir eğilimi tercih edebilir. Fed tarafından gerçekleştirilecek olan hamle ile beraber ise analistleri dolar düzeyinde olacak olan gelişmeler ile beraber gram altının da fiyatlarının yükselişe geçebileceğini belirtiyor. Uzmanlar altın fiyatlarının haziran ayı sonrasında 550 TL civarına doğru yükselişe geçebileceği konusuna da işaret ederek düşüşün çok uzun süre devam etmeyeceği konusunda hem fikir.

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}

ankara altın borsası android uygulaması
ankara altın borsası ios uygulaması

Ankara Altın Borsası Bu web sayfasının tüm hakları Ankara Altın Borsası LTD ŞTİ'ye aittir. Bu Sitedeki Veriler Bilgi Vermek içindir Yatırım Tavsiyesi Olarak Değerlendirilmemelidir.