Newblog

Altındaki Düşüş Kalıcı mı?

Yatırımcıların yanı sıra yaz sezonu ve normalleşme adımları ile beraber artan düğün ve cemiyetler ile beraber altın fiyatlarına olan ilgi de artış gösterdi. Haziran ayı itibari ile yükseliş eğiliminde hareketli bir seyir gösteren altın haziran ortalarına gelindiğinde ise düşüşünü sürdürmeye devam ediyor. Özellikle altın yatırımı yapmak isteyenler bu erimenin daha da devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik ile beraber çeyrek altın 850 gram altın ise 585 seviyelerine ulaşmış idi. Sonrasında ibrenin değişim göstermesi ile beraber altında düşüş yaşandı. Özellikle son üç gün içinde altın fiyatlarındaki düşüş eğiliminin devamlılık göstermesi hem yatırımcıların hem de düğün yapacaklarında dikkatini çekiyor. Bunun ile beraber uzun süredir çok fazla bir hareketlenme görmeyen kuyumcular da yaşanan bu düşüş ile beraber hareketlilik gözlemlendiğini belirtiyor. Peki, altın fiyatlarında yaşanan bu çakılma daha da sürecek mi? Uzmanlar tarafından yapılan açılamalar göre altın fiyatlarında yaşanan bu düşüş kalıcı olmayacak. Bunun olması ise doların ani düşül yaşaması gibi birçok etkenin gelişmesi gerekiyor. Uzmanlar ise şu anda bu değerde bir düşüş beklemediklerini belirtirken bir süre daha devam edecek olan altın fiyatlarındaki düşüşün sonrasında ise ivme yükselteceğine de işaret ediyor. Bu anlamda yatırım yapmak isteyenler içinde önemli bir dönüm zamanı olarak da ifade edilebilir. Elbette yeni hafta içinde yaşanacak olan gelişmeler de altın fiyatları ile ilgili gelişmeleri de belirleyecek olan özelliklere sahip.

Gram Altın Ne Kadar?

Özellikle yaz ayları ve pandemi sürecinde yaşanan normalleşmenin görülmesi ile beraber cemiyetler de gerçekleştirilmeye başladı. Yatırımcıların yanı sıra cemiyet sahipleri içinde altın fiyatları son derece önemlidir. Yaz aylarını daha çok seven ve daha fazla hareketli olan altın fiyatları bu yaza düşüş ile beraber giriş yaptı. Haziran ayı başında 585 TL fiyatı ile satışa sunulan gram altın an itibari ile 500 TL olarak satışa sunuluyor. Uzmanlar 500 TL altı fiyatları da gram altında görülebileceğini işaret ediyor. Fakat ilerleyen aylarda artışın gözlenmesi bekleniyor.

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}

ankara altın borsası android uygulaması
ankara altın borsası ios uygulaması

Ankara Altın Borsası Bu web sayfasının tüm hakları Ankara Altın Borsası LTD ŞTİ'ye aittir. Bu Sitedeki Veriler Bilgi Vermek içindir Yatırım Tavsiyesi Olarak Değerlendirilmemelidir.