Blogggyaz%C4%B1%C4%B1%C4%B1

Dijital Para Nedir?

Teknolojinin gelişimi ile beraber birçok şey de değişmektedir. Bu değişimler arasında ise paralarda etkilendi. Dijital para nedir sorusunda sanal para demek doğru bir yanıt olacaktır. Kripto para ya a sanal para olarak ifade edilebilmekte olan dijital paralar ile ilgili gelişen dünya içinde zamanla daha fazla yer alacağı da düşünülmektedir. Günümüzde mal ve hizmetin karşılığında online olarak yapılabilen ödeme olarak aktarılan dijital para genel olarak nakit paranın sanal şeklidir. Bu paranın kullanılmasında ise hiçbir merkezi otoriteye ya da aracıya dayanmamaktadır. Kripto para yani dijital paralar da farklı seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır.

Dijital Para Özellikleri Nelerdir?

Dijital para nedir sorusunun yanıtı sonrasında özelliklerinin de bilinmesi önemlidir. Dijital para herhangi bir şekilde fiziksel olarak mevcut değildir. Bu neden ile sanal para olarak ifade edilir. Birçok farklı amaç ile kullanılarak ödeme alınması ya da ödeme yapılması amacı ile kullanılabilmektedir. Fiziksel olmamasına karşın fiziksel paranın tüm yapısal özelliklerine de sahip olması ile bilinmektedir.

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}

ankara altın borsası android uygulaması
ankara altın borsası ios uygulaması

Ankara Altın Borsası Bu web sayfasının tüm hakları Ankara Altın Borsası LTD ŞTİ'ye aittir. Bu Sitedeki Veriler Bilgi Vermek içindir Yatırım Tavsiyesi Olarak Değerlendirilmemelidir.