Blogyeni

Yarım Gram Altına Rağbet Devam Ediyor mu?

Altın piyasasında yaşanan yükseliş pandemi ile beraber ise önlenemez bir hal aldı. Yaz aylarının başlaması ve normalleşme adımları ile yaşanan düğünlerde birçok kişi altın hediyelerine yer vermek isterken fiyatlar ise zorlamayı sürdürüyor. Her ne bir ay içinde altın fiyatlarında düşüş eğilimi gerçekleşmiş olsa da gram altın fiyatının 504 TL seviyesi ile kişilerin yarım gram altına yönelmelerine etki etti. Düğünlerde takı takmak isteyenleri son derece zorlayan altın fiyatları bilezik ve buna benzer ziynetlerden vazgeçenler sonrasında çeyrek ve grama yönelmeleri de arttırmış idi. Fakat altında yaşanan düşüşler bile alımları zorlamakta. Düğünlerde takı takmak isteyenler için ise çeyrek ve gram altın sonrasında ise gramın yarımı yani yarım gram altını da piyasaya sürüldü. Çeyrek altın alımının son derece azaldığını belirten uzmanlar gram altına da çok fazla yönelmenin olmadığının da altını çiziyor. Şu anda en çok revaçta olanın ise yarım gram altın olduğunu belirten uzmanlar kuyum piyasasının da hareketlenmesi yarım gram altın sayesinde mümkün olabildiğine de işaret ediyor.

Altın Fiyatları Düşüşe Devam Edecek mi?

Altın fiyatlarında yaşanan uzun vadeli yükseliş oranları sonrasında haziran ayı ile beraber tam tersi konuma düşerek büyük bir düşüş ile karşı karşıya kalındı. Özellikle yatırım amacı ile altın alanlar ya da almak isteyenler bu düşüşün devem edip etmeyeceğini merak ediyor. Sadece yatırımcılar değil aynı zamanda yaz sezonu ve normalleşmeler ile beraber başlayan düğün ve cemiyet sahipleri de altın fiyatlarına ilgi gösteriyor. Altın fiyatları haziran başında gram altında 584 TL oranını sunarken ayın ortası ile beraber ise 504 TL seviyelerine düştü. Altında yaşanan bu düşün özellikle altın almak isteyenleri sevindiren bir gelişme olurken düşüşün ne kadar devam edeceği ile ilgili uzmanlar ise kalıcı olmayacağını belirtmekte. Altın fiyatlarında çok büyük ve istikrarlı bir düşüş beklemediklerini belirten uzmanlar tekrardan gram altın fiyatının 550 TL civarına yükseleceğini belirtiyor. Aynı zamanda uzmanlar dolarda yaşanacak olan sert bir düşüş ile altın fiyatlarında bu gibi düşüşlerinde yaşanabileceğini belirtiyorlar.

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}

ankara altın borsası android uygulaması
ankara altın borsası ios uygulaması

Ankara Altın Borsası Bu web sayfasının tüm hakları Ankara Altın Borsası LTD ŞTİ'ye aittir. Bu Sitedeki Veriler Bilgi Vermek içindir Yatırım Tavsiyesi Olarak Değerlendirilmemelidir.